Wyjazdy na mecze piłkarskie

Polscy kibice uwielbiają piłkę nożną. Niestety rodzima Ekstraklasa nas nie rozpieszcza. W lidze polskiej mamy kilka przyzwoitych spotkań w sezonie. Poziom futbolu nie stoi nad Wisłą na zbyt wysokim poziomie. Dlatego też, tak popularne są u nas zagraniczne wyjazdy na mecze piłkarskie.

Wśród wyjazdów na mecze piłki nożnej wyróżniamy kilka różnych grup tego typu eventów. Na rynku mamy również przynajmniej kilku organizatorów takich wyjazdów.

wyjazdy na mecze pilkarskie

Wyjazdy na mecze reprezentacji

Ten typ wyjazdów na mecze piłkarskie jest u nas bardzo popularny. Dzięki takim piłkarzom jak Lewandowski, Glik, Zieliński i inni polska reprezentacja stała się popularna. O bilety na mecze reprezentacji nie jest obecnie łatwo. Zwłaszcza kiedy mówimy o meczach eliminacji czy nawet towarzyskich z lepszymi rywalami. Nie ma nawet co wspominać meczy Polski na Euro czy Mistrzostwach Świata. Na te zdobycie biletów graniczy z cudem.

W związku z dużą popularnością oraz trudnościami ze zdobyciem biletów kilka firm rozpoczęło organizację grupowych wyjazdów na mecze Polski. Wyjazdy takie odbywają się zarówno na mecze rozgrywane w kraju jak i te zagraniczne.

Liderem w Polsce jeśli chodzi o organizację wyjazdów na mecze reprezentacji jest firma 4Business.

Wyjazdy na Ligę Mistrzów

Liga Mistrzów to bez wątpienia najbardziej popularne rozgrywki klubowe w świecie piłki nożnej. Każdego roku grają w niej największe kluby Starego Kontynentu. Rywalizują nie tylko o prestiż ale także wielkie pieniądze. Nic więc dziwnego w tym, że rozgrywki te cieszą się wielką popularnością.

Wyjazdy incentive na mecze Ligi Mistrzów to idealne rozwiązanie jako imprezy dla pracowników. Mecze zawsze odbywają się we wtorkowe i środowe wieczory. Pracownicy nie muszą więc podróżować w weekend a wyjazd taki można połączyć z konferencją lub szkoleniem.

W rozgrywkach Ligi Mistrzów udział bierze kilkadziesiąt zespołów. Zwłaszcza w fazie grupowej łatwo jest więc wybrać dokładnie miasto i klub, którego mecz chcemy zobaczyć. O ile oczywiście klub z danego miasta awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Mecze takich klubów jak FC Barcelona, Real Madryt, Bayern Monachium czy Liverpool to niezwykłe przeżycie dla kibica. A wielu kibiców albo nie stać albo nie potrafią sobie sami zorganizować takiego wyjazdu.

Z pomocą dla tych kibiców oraz firm starających się organizować wyjazd incentive przychodzą specjaliści. Firmy takie jak 4Business zajmują się pełną organizacją wyjazdów na mecze Ligi Mistrzów. Zapewniają przejazd lub przelot, noclegi, wyżywienie oraz bilety na sam mecz. Dzięki temu pracownicy mogą się cieszyć wydarzeniem a właściciele firmy nie mają problemu organizacyjnego na sobie.

Wyjazdy na mecz do Anglii

Poza reprezentacją Polski oraz Ligą Mistrzów to Premier League budzi największe zainteresowanie. Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea to kluby znane każdemu kibicowi. Wspaniała atmosfera na stadionie oraz wysoki poziom sportowy to gwarant dobrego widowiska.

Niestety dla kibiców popularność meczy ligi angielskiej oznacza spore problemy z biletami. Trudno dostać je przed meczem w kasie na stadionie.

Dlatego wybierając się do Anglii zwłaszcza w grupie lepiej zadbać o to wcześniej. Jeśli mamy szczęście kupimy bilety i loty sami. Jeśli nie z pomocą przychodzą firmy specjalizujące się w tym zakresie. Bilety przez agencje incentive travel mogą być nieco droższe. Zapewniają jednak pakiet oraz zazwyczaj bardzo dobre miejsce na stadionie. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu aby mieć pewność obejrzenia meczu, który chcemy.

Wyjazdy na mecze – ceny

Planując wyjazd na mecze najlepszych lig w Europie musimy się liczyć ze sporym wydatkiem. Agencje organizujące takie eventy raczej nie sprzedają tylko biletów. Musimy więc kupić pakiet bilet + nocleg lub bilet + nocleg + podróż.

Dla przykładu, wyjazd na mecz Realu Madryt to koszt od 280 – 350 EUR. Cena zależy od przeciwnika i terminu spotkania. Mowa tutaj o bilecie kategorii C, czyli ze zwykłym widokiem na boisko z bocznych sektorów. Bilety wyższych kategorii to już koszty powyżej 400 EUR. Niestety Gran Derbi z Barceloną wyłączone jest z normalnej sprzedaży. Taki przykładowy pakiet zawiera dwa noclegi w hotelu 3 lub 4 gwiazdkowym ze śniadaniem oraz bilet na mecz. W tym przypadku musimy więc doliczyć zapewne drugie tyle na samą podróż do Madrytu.

Dla porównania bilet na Premier League są jeszcze droższe. W przypadku spotkań Liverpoolu również przy bilecie kat C mówimy o kwotach od 300 EUR za te najsłabsze mecze. Przy meczach z topowymi rywalami jak Chelsea czy Tottenham cena rośnie do około 450 EUR. Bilety lepszych kategorii możemy natomiast kupić za około 550 EUR.