Wyjazdy firmowe

Nie oszukujmy się. Żyjemy w czasach, kiedy to pracownik rządzi rynkiem pracy. Firmy nie tylko muszą zapewnić dobre wynagrodzenie ale również pakiet socjalny. Każdy dobry pracodawca musi również zadbać o integrację i rozrywkę swoich ludzi. Dlatego też w ostatnim okresie bardzo popularne stały się wyjazdy firmowe.

Wyjazdy integracyjne mogą mieć różny charakter i cel. Mogą odbywać się w kraju lub też za granicą. Najważniejsze aby były dobrze zorganizowane i zapewniły pracownikom motywację do dalszej pracy.

Wyjazdy integracyjne – pomysły

Na stronie głównej naszego serwisu przedstawiliśmy listę kilku najlepszych form na wyjazdy incentive.

Poniżej przypominamy te najbardziej popularne w naszym kraju.

  • Wyjazdy na mecze piłkarskie
  • Wyjazdy na zawody Formuły 1
  • Imprezy firmowe w plenerze
  • Wyjazdy integracyjne na narty

Jeśli chodzi o wyjazdy na mecze to chyba nikomu nie musimy wyjaśniać o co chodzi. Jeśli w Twojej firmie pracują faceci taki wyjazd to zawsze dobry pomysł. Dla bezpieczeństwa można jednak wybrać zespół, który nie budzi kontrowersji. Przykładowo zamiast dla firmy z Krakowa wybierać się na mecz Wisły czy Cracovii warto zdecydować się na wyjazd do Monachium. Unikniemy tym sposobem niezadowolenia części pracowników. Zapewnimy jednocześnie niezapomniane przeżycie sportowe połączone z wizytą w pięknym mieście.

Wyjazdy na inne wydarzenia sportowe, jak choćby wyścigi Formuły 1 to również fajna opcja. Niestety tutaj mamy już większy koszt oraz mniej tego typu eventów w roku. W Polsce można je wymienić na przykład na skoki narciarskie albo turnieje siatkarskie.

O ile w firmie mamy ludzi aktywnych to wyjazd na narty to również świetny pomysł. Narciarze zawsze będą mieli szansę pojeździć sobie po swojemu. Początkujący natomiast dostaną niepowtarzalną szansę grupowego kursu. Kto wie, może złapią bakcyla i zapałają miłością do białego sportu.

Poza dalszymi wyjazdami dobrym pomysłem są także bardziej lokalne imprezy firmowe. Przy dobrej pogodzie łatwo można zorganizować piknik lub inną imprezę w plenerze. Jeśli dodamy do tego atrakcje dla dzieci lub jakiś mini koncert sukces mamy niemal gwarantowany. No może potrzeba jeszcze czegoś do jedzenia i piwa – oczywiście bezalkoholowego 😉

Organizacja wyjazdów firmowych

Większość firm w Polsce zleca organizację wyjazdów incentive działom HR. W wielu przypadkach może to być właściwa decyzja. Jeśli jednak mamy większą firmę a dział HR ma dużo innej pracy to dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług specjalistów.

W Polsce jest przynajmniej kilka dobrych firm, które się tym specjalizują. Powierzenie im tego zadania ułatwi wiele spraw. Po pierwsze specjaliści mają większe doświadczenie. NIe popełnią więc błedów, które mogą przydarzyć się nawet najlepszym pracownikom. Co więcej zorganizują czas tak, aby nikt się nie nudził oraz nie było niepotrzebnych przerw.

Jedną z najlepszych firm organizującą wyjazdy incentive dla pracowników jest agencja 4Business z Krakowa.